Előadtunk a Hungary Helps Ügynökség által szervezett Magyar segélyszervezetek Afrikában konferencián
" 18 évet 5 perc előadóidőben nehéz összefoglalni" - így kezdte mondandóját Szilasi Ildikó Hermina, az Utazz Afrikába Utazási Iroda alapítója és a Kultúrafrika Alapítvány kuratóriumi elnöke beszédében. A Magyar Segélyszervezetek Afrikában konferencia keretében közel 20 szervezet mutatkozott be augusztus 25.-én az Országház egyik gyönyörű dísztermében. A Kultúrafrika Alapítvány a 3., előkelő helyen szólalt fel.
A Hungary Helps Ügynökség a tanzániai Mafia-szigeten támogatta azt az óvodaépítést és szabó-varró központ bővítést, melynek megvalósításában a Kultúrafrika Alapítvány segédkezett. Többek között erről számolt be Szilasi Ildikó. Illetve arról is, hogy a többi segélyszervezettől picit eltérően ők a pozitív afrikai kép, az öröm, a zene, a folklór, a hagyományőrzés mezsgyéjén próbálják a magyar adófizetőket érzelmileg kötni Afrikához. Ugyanígy, a nemzetközi fejlesztésben egyfajta új területként a kulturális fejlesztés, a szellemi kultúrális hagyományőrzés, a kultúrák ápolásának fontosságát, és jövedelemgeneráló hatását is hangsúlyozva üde színfoltként vannak jelen egy évtizede a magyar non-profit szcéna palettáján.
A Kultúrafrika Alapítvány nevéhez fűződik többek közt az Afrika Expo Budapest szervezése 2011-től a HUNGEXPO Budapesti Vásárközpontban, továbbá a Ballet Camara szenegáli hagyományőrző tánccsoport támogatása, turnéztatása Európa-szerte. Továbbá jó kapcsolatot ápol az Afrika Másként Alapítvánnyal, akikkel számos alkalommal közösen vesznek részt szemléletformáló Afrika tematikájú rendezvényeken, és előadásokon Magyarország szerte. A két szervezetet a Művészettel az életért szenegáli program is összeköti. Az Utazz Afrikába Utazási Iroda , mint felelősségteljes utaztató pedig adományprogramokkal, gyűjtőakciókkal, utasain keresztül támogatásokkal segít marginális közösségeket fennállása óta.
Az eseményen résztvevő szervezetek képviselői. Jobbról első hölgy az első sorban Szilasi Ildikó.
Balról Szilasi Ildikó, jobbról Dr. Gyurácz Andrea, az Afrika Másként Alapítvány kéviselője