Az Ethiopian Airlines légitársasággal Afrika körül: a Seychelle szigetek
Írta: Thomas Wolfger
A Seychelle-szigeteki rúpiával fizetnek az afriaki országban, ahol a legmagasabb az egy főre jutó jövedelem az afrikai országok közül. A dolgozó lakosság 30%-a a turizmusban dolgozik. Itt bal oldali forgalom van, de autóval csak Mahé, Praslin és La Digue szigete érhető el. Itt föleg a busz a fő közlekedési eszköz. A Seychelle- szigetek a világon az elsők között van, amelynek alkotmánya rögzíti a klímavédelmet. A terület közel 59%-a védett, ami a legnagyobb százalék a világon.
A Seychelle-szigetek története:
Bár Vasco da Gama már 1502-ben felfedezte a szigeteket a nyugati világ számára, a szigeteket csak 250 évvel később telepítette be a francia flotta Lazare Picault vezetésével. 1753-ban a szigeteket francia birtokokká nyilvánították, és XV. Lajos pénzügyminiszteréről, Jean Moreau de Séchellesről nevezték el. Az első koalíciós háború és az azt követő 1814-es párizsi béke révén a szigeteket a franciák a briteknek ítélték oda. A Seychelle-szigetek 1976-ban nyerte el függetlenségét Nagy-Britanniától, miután a szigetállam 1814 óta brit gyarmat volt, de a Nemzetközösség (Commonwealth) része maradt. 1979-ben az államot egypártrendszerré szervezték át egészen 1993-ig, amikor is hatályba lépett a Harmadik Köztársaság jelenlegi alkotmánya.
Egyéb látnivalók:
A természet mellett kerteket is találunk, mint például a "Le Jardin du Roi" fűszerkert, amely mindig számtalan turistát vonz. Hét nemzeti park mellett négy különleges rezervátum is található. A jól ismert strandok egyrészt az "Anse Source d'Argent" strandja, amelyet olyan reklámokból ismerhetünk meg, mint a Bacardi vagy a Raffaello reklámokbol. Ez a strand a "La Digue" szigeten található. A szigetek a búvárok igazi paradicsoma is, különféle korallzátonyokkal és elbűvölő víz alatti világgal.
További érdekességek:
Labuse kincse a francia Olivier Le Vasseurhez nyúlik vissza, akinek állítólagos feltáratlan kincsei még ma is rejtőznek valahol a szigeten. Ez a legenda mindig is számos kincsvadászt vonzott a szigetekre. Praslin szigetén találjuk a Coco de mer-t, a világ legnagyobb kókuszfajtáját. Van azonban valami különleges ennek a kókuszdiónak a nevében, mivel a kókuszdió egyes magjait a tengerparton mosták ki. Mivel az eredetet nem tudták megmagyarázni, azt feltételezték, hogy a kókusznak víz alatt kellett nőnie. Ezen kívül a Seychelle-szigeteken él a világ legidősebb óriásteknőse, az Esmeralda. Információk szerint ez a teknősbéka már 240 éves lehet.